Trochę naszej historii

Wspólnie podróżujemy od 1989 roku. Klub powstał z inicjatywy kilkunastu zapaleńców, którzy propagowali i organizowali na warszawskich uczelniach wspólne wyjazdy, obozy, rajdy w kraju oraz zagraniczne wyprawy.

Zaczynaliśmy jako Klub Turystyczny JAREMA (Koło nr 34 Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie), przez pierwsze lata działający przy Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Akademickiej w Warszawie (SKMA). Od samego początku korzystamy z gościnności Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła Św. Anny w Warszawie, gdzie znajduje się nasza siedziba i miejsce spotkań klubowych. Naszą domeną stały się górskie wyprawy i obozy (również narciarskie, żeglarskie i spływy kajakowe), ale nie tylko...

Poczynając od beskidzkich dolin i grzbietów, bieszczadzkich bukowin i połonin, tatrzańskich szczytów i grani; poprzez wzburzone wody mazurskich jezior, wartki prąd pomorskich rzek, niedostępne góry Ukrainy i Słowacji; dochodząc do dalekich, syberyjskich wypraw do Azji, nad Jezioro Bajkał, wysokogórskich trekkingów w góry Tien-Szan, Sajany, Ałtaj, Kaukaz;
wszędzie poznawaliśmy uroki odwiedzanych miejsc, piękno krajobrazów i otaczającej przyrody, różnorodność kultur żyjących tam ludzi, w końcu też samych siebie nawzajem. W naszych wędrówkach zawsze towarzyszyła nam chociaż jedna gitara, a ciepły blask wieczornych ognisk stanowił niezapomniany moment każdego rajdu lub wyprawy.

Po prawie 10 latach aktywnego organizowania wypraw i wyjazdów grupowych, zmieniliśmy charakter naszych wojaży, przechodząc na bardziej kameralne lub wręcz indywidualne formy podróżowania. Staliśmy się za to jeszcze bardziej mobilni i wszędobylscy. W 2000 roku zmieniliśmy naszą nazwę na Klub Podróży JAREMA.