25.06.2010 - Wulkaniczne wakacje w EKWADORZE

Muzyczna Mapa Jaremy - podróż 12

 

Ostatni dzień szkoły i ostatnia przed wakacjami Muzyczna Mapa Jaremy w RadioWidzie

W piątkowy wieczór 25-go czerwca w kolejnej wędrówce na Muzycznej Mapie Jaremy, zapraszam w Andy, na Wulkaniczne wakacje w Ekwadorze. Gościem audycji będzie Iwona Szumacher - geograf i podróżniczka z Klubu Podróży Jarema.

"Ecuador po hiszpańsku oznacza Równik. Na powierzchni mniejszej niż Polska, ciągnącej się na północ i południe od równika, można w oceanie pływać z żółwiami, podziwiać roślinność lasu równikowego, ze stoków Andów spłynąć rzeką do serca dżungli, albo wznieść się wyżej niż kondory podziwiając to fascynujące państwo z wierzchołków licznych wulkanów" (IS) "Wulkaniczne wakacje w Ekwadorze", to opowieść o miejscu, które może być spełnieniem marzeń osób, lubiących kontrastowość i różnorodność. Opowieść o miastach i wioskach u podnóży wulkanów, żyjących tam ludziach i o grupce Polaków, którzy wybrali się, aby zdobyć najpiękniejsze i najwyższe wulkany Ekwadoru. Opowieść przepełniona muzyką, równie różnorodną jak sam Ekwador.

Muzyka andyjskich Indian (Charijayac, Sisay) przeplatać się będzie z muzyką i śpiewami mniejszości etnicznych zamieszkujących miasta Ekwadoru (Banda De La Comuna De Santa Clara De San Milan, La Voz Del Nino Dios). Posłuchamy też reggae, jazz-rocka i latin-popu rodem z krajów andyjskich - Sarazino (Ekwador), Congreso (Chile), Fonseca (Kolumbia). Muzycznie powędrujemy aż do dalekiej Katalonii (Amparanoia, Ojos de Brujo). A na koniec oczywiście "ekwadorska strefa odpałowa".

Zapraszamy o 21.00!

Więcej o muzyce:
http://pepe.blox.pl/2010/...zkiej-mgle.html

Playlista:

1. Masala - Czego Chcieć Więcej

2. Charijayac - Viajando en tu imagination

3. Charijayac - Otavalo Y...

4. Sarazino - Ecos de Radio Iguana

5. Sisay - Rumi runa

6. Sisay - Rompe corazones

7. Charijayac - Quemando las Nubes

8. Banda De La Comuna De Santa Clara De San Milan - Cantando Como Yo Canto

9. Rosa Yamainch Mashiant - Amuntai

10. Charijayac - Antonio Mocho

11. La Voz Del Nino Dios - Entrando a la Iglesia

12. Ojos de Brujo - Tiempo de Soleá [DJ Panko Remix]

odpały:

13. Fonseca - Lagartija Azul

14. Sash - Ecuador

15. Tercet Egzotyczny - Noc w Ekwadorze

16. Shakira (feat. Freshlyground) - Waka Waka (Esto es Africa)