Wystawy Jaremy

Pod palącym słońcem Sudanu

Autor zdjęć: Anna Liwyj
www.travelphoto.com.pl

Jakiś czas idziemy razem. Chłopiec zaprasza mnie jeszcze do siebie do wioski, pokazuje, że da mi wody i coś do zjedzenia. Znowu chwila wahania. Patrzę w stronę wioski i w stronę piramid. Piramidy są bliżej. Wydaje mi się, że widzę szlaban, więc pewnie ktoś pilnuje tych piramid, a to znaczy, że tam będzie woda. Decyduję się - idę prosto do piramid. Żegnamy się i chłopiec odjeżdża na swoim osiołku.

Wlokąc się noga za nogą dotarłam na miejsce. Od razu dostałam kubek wody. Wypiłam duszkiem. Poprosiłam o kolejny. I jeszcze jeden, jeszcze jeden, jeszcze jeden? Zimna, orzeźwiająca, przynosząca ulgę, życiodajna? Na szczęście woda w Sudanie jest dobra, aczkolwiek wtedy był pierwszy raz, kiedy piłam ją prosto ze studni. Było mi jednak wszystko jedno czy umrę z wycieńczenia czy na amebę lub inne świństwo. Przez godzinę odpoczywałam w biurze dochodząc do siebie. Biuro składało się z biurka, dwóch krzeseł i mapy powieszonej na ścianie. Kiedy wstałam z krzesła świat znowu zawirował. Pani, która tam urzędowała, odstąpiła mi swoje biurko pokazując, że mogę się na nim położyć. Skorzystałam z oferty, a ona sama rozłożyła sobie chustę na podłodze. Po chwili przyszła jeszcze jedna kobieta i napiwszy się również położyła się w kącie na podłodze. Tak przeczekałyśmy największy upał.

Czytaj więcej...

Iberoamerykańskie podróże

PIRUW (Peru)
Wioletta i Adam Słabuszewscy

O wystawie:
Chcecie dowiedzieć co to jest la garua,
stanąć oko w oko z mumiami budowniczych Linii Nazca,
znaleźć się w Pępku Świata,
zobaczyć jak wygląda Titicaca z perspektywy pływającej sterty trzcinowej słomy,
dotrzeć do laguny w sześciotysięcznych górach
i wpaść do gajów cytrusowych przechodzących w dżunglę?
Zapraszamy na naszą wystawę, a Wasza ciekawość będzie zaspokojona.

Czytaj więcej...

Dania w obiektywie i baśni

Ewa Mazgajska

"Zaglądałem, gdzie nikt nie potrafił zajrzeć,
i widziałem, czego inni nie widzieli i nie zobaczą."
   H.Ch.Andersen, Cień

Otwarcie: 4 czerwca 2005, godz. 18.00

Czytaj więcej...

Takie moje malowanie

wystawa malarstwa i rysunku Oli Piegat

Wystawa jest prezentacją prac wykonanych w ramach zajęć pracowni malarstwa i rysunku dla dzieci, prowadzonych w Domu Kultury ZACISZE pod kierunkiem Bogumiły Ołowskiej.
Rysunki malowane były farbami plakatowymi oraz suchymi pastelami.

Czytaj więcej...

Życie po życiu - cmentarze Roztocza

Marcin Skrzypek 

Urodził się 6 czerwca 1972 w Lublinie, gdzie mieszka do dziś. Jest muzykiem Orkiestry Św. Mikołaja. Zaraz po studiach w 1998 r. został przyjęty na etat do Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN", gdzie pracuje do dziś jako redaktor nieregularnika "Scriptores" (www.scriptores.tnn.lublin.pl). Oprócz tego gra na instrumentach perkusyjnych w zespole współczesnej muzyki dawnej Odpust Zupełny. Ma żonę Agnieszkę, która również jest w Orkiestrze i synka Michałka, rok i 9 miesięcy. Ulubiony relaks: fantastyka, kino i praca fizyczna.

Czytaj więcej...