Witajcie!
Meduję powrót ekipy Jaremy ze Słowacji - tradycyjnego corocznego narciarskiego obozu rodzinnego Jaremy. W tym roku wybraliśmy okolice Rużomberoka - Chrabowo bezpośrednio pod ośrodkiem narciarskim Skipark Rużomberok - Malinno Brdo.

Mieszkaliśmy w dwóch chatach Tomasz (pod wodzą Izy i Radka) i Zuzana (pod wodzą Joli i Michała) Chaty nowiutkie (widzieliśmy ich budowę w sierpniu ubiegłego roku), w pełni wyposażone i bardzo wygodne. Wspaniale położone w lesie nad niewielkim potoczkiem z możliwością bezpośredniego zjazdu na nartach do stacji kolejki gondolowej, a po południu bezpośrednio z nartostrady na nartach pod dom. Skipark spełniał wszelkie oczekiwania, kilka tras, w tym również dla początkujących i dzieci oraz dobrze jeżdżących (łącznie z czarną ścianką). W ośrodku placyk zabaw, zjazdy na oponach i lodowa ściana wspinaczkowa - co kto lubi. W okolicy piękne lasy Velkiej Fatry pełne zwierząt (Kasia widziała około 20 jeleni i sarny niedaleko od domu) - niedaleko do zwiedzenia między innymi Vilkolinec (żywa wieś-skansen wpisana na listę UNESCO). Nie omieszkaliśmy skorzystać z termalnych basenów w Beszenowej (odkryte baseny o tempertaturze od 18 do 40 stopni przy temperaturze otoczenia ok. 0)

Dojazd podwyższył nam nieco poziom adrenaliny z powodu śnieżycy, ale do północy wszyscy dotarli na miejsce (jedni o własnych siłach inni na łańcuchach jeszcze innych trzeba było wepchnąć pod górę). Z powodu opadów śniegu podnieśliśmy swoje kwalifikacje jako operatorzy ręcznych koparek.

Góry śniegu były za to rajem dla dzieci zarówno podczas jazdy na nartach, jak i przy lada okazji, np. wyjścia do restauracji pod Brdą (5 min od domu) ze wspaniałym jedzeniem (ziemniakove placki z bryndzom, albo z duszenou kapustom i czosnkiem, vyprazany syr z sunkou do tego varene winko lub demianovka.) Niestety trzeba się było wykazać nie lada cierpliwością w oczekiwaniu, ale potem mniam mniam.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i to pomimo różnych przygód. Szczególne podziękowania dla Kasi za wspaniałą pizzę dla 25 osób.

Za Jaremu
Iza i Radek

Statystyka
Narty 2005 - Słowacja Velka Fatra - Malino Brdo - Rużomberok
termin 12-19 lutego 2005
Uczestników 25 (Chata Tomas 9 dorosłych i 5 dzieci; Chata Zuzana 5
dorosłych i 6 dzieci i młodzieży)